Ogrzewanie basenu

 W naszej ofercie znajdą Państwo urządzenia służące ogrzaniu wody basenowej, należą do nich wymienniki ciepła, pompy ciepła, elektryczne podgrzewacze oraz kolektory słoneczne. Oferujemy wyłącznie towary najwyższej jakości, najlepszych producentów takich jak: Pahlen, Speck, Dapra.

 

- Wymienniki ciepła: montuje się na instalacji wodnej basenu. Płynąca z pieca C.O. gorąca woda wpływa do wymiennika przez znajdująca się w środku wężownicę ogrzewa się.


- Pompy ciepła: pobierają energię cieplną zgromadzoną w powietrzu i zamieniają ją na energię użytkową. Pompy ciepła są przyjazne dla środowiska wytwarzając energię odnawialną. Pompa ciepła do basenów kąpielowych utrzymuje stała temp. wody w zbiorniku podczas całego sezonu kąpielowego.


- Elektryczne podgrzewacze wody: Element grzewczy stanowią pręty grzewcze. W komplecie znajduje się termostat do ustawienia żądanej temp. wody w basenie od 0 do 40 stopni C.


- Kolektory słoneczne: wykonane z odpornego na UV, pogodę i wodę basenową polipropylenu. Nadają się znakomicie do dostarczania energii słońca dla basenu. Przefiltrowana woda basenowa  nie jest kierowana prosto do basenu, lecz przepływa bez istotnych strat przez kolektory, gdzie jest nagrzewana. Idealna różnica pomiędzy wejściem, a wyjściem wody to 3 stopnie C. Nawet przy pochmurnej pogodzie kolektory działają wykorzystując niewidzialne pasmo promieni słonecznych.