Przykrycia basenowe

Rodzaje przykryć basenowych

 

- Żaluzja basenowa: składa się z wielu połączonych ze sobą profili. Płyną one swobodnie po wodzie rozwijane przez  pracująca elektryczną rolkę, bądź ręcznie. Profile są produkowane wyłącznie w celu zastosowania w basenach kąpielowych i nie wymagają żadnych prowadnic. Zaletą żaluzji jest ochorna wody przed utratą ciepła oraz ułatwienie jej nagrzewania się.


- Folie basenowe: są to folie komórkowe wykonane ze sztywnej, niebieskiej folii PE o grubości od 400 do 600 mikronów. Folia złączona jest ze sobą na określony wymiar o kształcie prostokąta. Na powierzchni posiada liczne komórki powietrzne, zapobiegające stratom ciepła i ułatwiające nagrzewanie się wody. Przy nieogrzewanych basenach folia umożliwia podniesienie temp. wody o ok. 6 stopni C. Przykrycie znacznie zmniejsza parowanie wody, co ma istotne znaczenie dla basenów krytych, gdzie jest ono niezbędne. Przyczynia się do mniejszego zabrudzenia wody w przypadku basenów zewnętrznych.


- Przykrycia piankowe i bezpieczne: eleganckie przykrycie basenu z pianki o grubości 5,8 lub 12 mm. Przykrycie wykonane jest z dwóch warstw. Wierzchnią warstwę, stanowi miękka poliolefinowa folia odporna na UV i trwałe zabrudzenia. Warstwa spodnia zrobiona jest ze specjalnej pianki, stanowiącej szczelną, zamkniętą membranę higieniczną. Przykrycie jest odporne na działanie czynników chemicznych i biologicznych. Skutecznie ogranicza straty ciepła. Gładka powierzchnia przykrycia jest łatwa w utrzymaniu czystości, odporna na rozdarcie i działanie promieni UV. Przykrycie ma paski do folii do mocowania na rolce zwijającej oraz elementy do ciągnięcia przykrycia po tafli wody.