Linia zadaszeń średnich - zadaszenia basenów, przykrycia basenowe

Średnie zadaszenia basenowe są warte uwagi z dwóch względów. Wysokość konstrukcji jest tak dobrana, aby dorosła osoba mogła swobodnie się pod nią poruszać. Po drugie, zadaszenia średnie z racji swych rozmiarów nie przytłaczają otoczenia. Obudowy basenowe wykonane z transparentnego poliwęglanu (przypominającego do złudzenia szkło), doskonale prezentują się w ogrodach pełnych roślin, szczególnie wśród wielobarwnych kwiatów i krzewów. Inną istotną zaletą poliwęglanu litego jest to, że przepuszcza promienie słoneczne. Wśród zadaszeń średnich warto zwrócić uwagę na model Universe oraz Tropea.

Pierwszy z wymienionych może się składać z dwóch do siedmiu segmentów. Długość obudowy jest zależna od ilości zastosowanych segmentów. Przy dwóch segmentach jest to 420 cm, a przy siedmiu panelach aż 16 m. Zadaszenia średnie Universe mogą być wsparte na szerszych szkieletach, gdyż wówczas centralna wysokość konstrukcji zwiększa się. Takie rozwiązanie jest szczególnie wskazane, jeśli zależy nam, aby pod zadaszeniem móc się wygodnie przygotować do kąpieli oraz swobodnie wytrzeć już po wyjściu z wody. Zadaszenia basenowe Universe można wyposażyć w drzwi. Skrzydła drzwiowe uchylne i przesuwne montowane są w panelach końcowych konstrukcji. Z kolei w panelach bocznych największych segmentów można wmontować jedynie przesuwne skrzydła drzwiowe.

Tropea to drugi model z linii zadaszeń średnich. Obudowa swym wyglądem nieznacznie odbiega od modelu Universe, gdyż zdaje się być bardziej spłaszczona niż zaokrąglona ku górze. Zadaszenie Tropea mogą być zbudowane z 3 do 7 paneli. Długość tego modelu obudowy, zależnie od ilości zastosowanych segmentów, może wynieść od 6,60 do 16 m. Model Tropea podobnie jak wcześniej omawiany Universe z racji swej wysokości umożliwia swobodne poruszanie się pod zabudową basenu.

Zadaszenia basenów powstają przy użyciu poliwęglanu jednokomorowego, trzykomorowego lub opcjonalnie litego. Panele poliwęglanowe występują w kolorze brązowym, zielonym, niebieskim, ale najczęściej wybierane są segmenty bezbarwne - transparentne. Typy i kolory poliwęglanowych paneli można opcjonalnie łączyć ze sobą.