Linia zadaszeń niskich - zadaszenia basenów, przykrycia basenowe

Niskie zadaszenia basenów to jeden z trzech rodzajów tego typu konstrukcji. Wybierany w przypadku, kiedy chcemy zabezpieczyć wodę w basenie przed zanieczyszczeniami, móc korzystać przez dłuższy czas z sezonu kąpielowego i przy tym nie naruszać estetyki otoczenia masywną obudową zbiornika kąpielowego.

Profile konstrukcyjne zadaszenia są wykonywane z aluminiowych rurek, które dostępne są w kilku kolorach do wyboru m.in. w białym, srebrnym, brązowym czy antracytowym. Wypełnienia zadaszeń wykonane są z jednokomórkowych płyt poliwęglanowych.

Wśród linii niskich zadaszeń basenowych można wymienić modele Elegant, Oceanic, Imperia i Riviera. Zadaszenia basenów Imperia wyróżniają się najbardziej solidną konstrukcją spośród ww. wymienionych z racji tego, że są odporne na duże obciążenia. Z tego względu montaż modelu zadaszenia Imperia zalecany jest w tych strefach klimatycznych, gdzie  w okresie zimowym często występują intensywne opady śniegu. Zalegający śnieg jest dość ciężki, ale z tego typu zadaszeniem mamy pewność, że nie stanowi on zagrożenie dla konstrukcji obudowy.

Jeśli mowa o linii Ocenanic, to mamy do wyboru zadaszenia, których wysokość wynosi od 85 do 170 cm, a szerokość 4-8 metrów. Konstrukcja może mieć długość od 4 do nawet 17 metrów i w zależności od tego składać się z dwóch do ośmiu segmentów. Zadaszenie z linii Oceanic mogą być całkowicie lub częściowo wypełnione transparentną płytą poliwęglanową, która to do złudzenia przypomina szkło. Co istotne, płyta poliwęglanowa jest pokrywana warstwą, która ma za zadanie chronić przed promieniowaniem UV. Przykrycia basenowe Oceanic można rozkładać i składać nad basenem w ciągu zaledwie kilku chwil. Jest to możliwe z racji tego, że na całej długości zadaszenia są zamontowane prowadnice jezdne.

Podobnie do linii Oceanic prezentują się zadaszenie z serii Riviera. Jednak system Riviera jest pozbawiony prowadnic jezdnych. Tego typu zadaszenia są produkowane na wysokość od 70 do 120 cm i na szerokość od 350 do 600 cm oraz długość od 4,31 m do 12,8 m.

Poza zadaszeniami stosowane są również przykrycia basenowe, które pełnią funkcję bardziej praktyczną niż zdobiącą zbiornik. Są to zazwyczaj folie, które mogą być rozciągane nad basenem przy użyciu specjalnych rolek. Przykrycia basenowe mają bowiem zapobiegać osadzaniu się zanieczyszczeń na dnie zbiornika i być pewnego rodzaju zabezpieczeniem chroniącym przed przypadkowym wpadnięciem do niego.