Linia zadaszeń przyściennych

Zadaszenia przyścienne, określane również jako zmienne, są montowane w przypadku, kiedy basen znajduje się w bliskiej odległości od budynku. W takim wariancie, przyścienne przykrycia basenowe pełnią niejako funkcję tradycyjnej werandy. Dość istotnym atutem tego typu konstrukcji jest możliwość przesuwania teleskopowego segmentów w obie strony. Pokrycia szczytowe zadaszenia mogą pozostać na miejsce lub też być przesuwane wraz z segmentami bocznymi.

Wśród przykryć basenowych przyściennych wart uwagi jest model Style. Jego montaż jest szczególnie wskazany, jeśli zbiornik basenu znajduje się w bliskiej odległości od zabudowań lub bezpośrednio sąsiaduje ze ścianą budynku. W takim przypadku do fasady budynku zostaje zamontowana prowadnica jezdna, po której przesuwane są segmenty konstrukcji zadaszenia. Zadaszenia przyścienne mogą się składać z 3 do 7 segmentów, które można swobodnie przesuwać w prawo i w lewo.

Zadaszenia basenowe wykonuje się z poliwęglanu 3 lub 1 komorowego. Poliwęglan 3-komorowy jest transparentny i jego grubość wynosi 10 mm. Z kolei zadaszenia przyścienne jednokomorowe wykonane z tego typu materiału są dostępne w kolorze zielonym, brązowym i jasno-niebieskim. Podobnie jak w przypadku trzykomorowych, ich grubość to 10 mm. Do wyboru pozostaje jeszcze lity poliwęglan - transparenty, którego grubość wynosi 4 mm. Dość istotne jest to, że zadaszenia basenów można wytwarzać z różnych rodzajów poliwęglanów, łączyć w jednej konstrukcji ich poszczególne rodzaje, grubości i kolory. Opcjonalnie zadaszenia basenów mogą zostać wyposażone w drzwi boczne, szczytowe, wentylacyjne zabezpieczane klamką z zamkiem.

Zadaszenia i przykrycia basenowe pełnią trzy istotne funkcje. Po pierwsze, są konstrukcjami, które zabezpieczają przed przypadkowym wpadnięciem do basenu. Tego typu zabezpieczenia są szczególnie potrzebne, jeśli w pobliżu zbiornika przebywają małe dzieci i zwierzęta. Po drugie, zadaszenia basenowe są konstrukcjami umożliwiającymi korzystanie z kąpieli w basenie przez dłuższy okres w ciągu roku. Wystarczy jedynie zasłonić segmenty i ścianki boczne w sezonie jesienno-zimowym. Po trzecie, montaż przykryć basenowych przekłada się na oszczędności związane z opłatami ponoszonymi na ogrzewanie wody w basenie.

 

  • Style

To model szerszego, obszerniejszego zadaszenia przyściennego. Zadaszenie nadaje się doskonale do basenów ulokowanych przy budynku domu , jak i domowych tarasów.