Baseny okrągłe

Baseny okrągłe są wykonywane ze stali ocynkowanej. Grubość stalowych ścianek zbiornika wynosi 0,6 mm lub 0,8 mm. Trwałość obudowy jest zależna od kilku czynników. Jednak najważniejszym z nich jest jakość wód gruntowych. Szacuje się, że trwałość ścianek zbiornika w dobrych warunkach to 15-20 lat. Wnętrze basenu wykłada się warstwą folii o grubości 0,6 mm. Zazwyczaj stosowana jest folia w kolorze niebieskim, gdyż nadaje ona wodzie piękny kolor. Jednak w zależności od upodobań można zastosować folię o innej barwie. Kolejnymi elementami konstrukcji okrągłego basenu są profile (dolne i górne) mające za zadanie usztywniać konstrukcję zbiornika i nadawać mu kształt. Baseny okrągłe są produkowane na dwie głębokości: 150 i 120 cm. Jeśli natomiast mowa o średnicy tego typu zbiorników to może ona wynieść minimalnie 3 a maksymalnie 9 m.

Z wielu względów baseny okrągłe idealnie sprawdzają się w przydomowych ogrodach, na obszernych tarasach oraz wewnątrz budynków. Cena tego rodzaju zbiorników nie jest wygórowana, biorąc szczególnie pod uwagę to, że można je ustawiać w dowolnym miejscu. Sporym atutem jest również ich prosta konstrukcja, która to pozwala na bezproblemowy montaż i demontaż. Podczas osadzania zbiornika należy jednak wziąć pod uwagę to, że baseny o głębokości 150 cm należy wkopać na 50 cm w grunt. Dzięki takiemu rozwiązaniu wchodzenie i wychodzenie z basenu będzie bezpieczniejsze. Warto dodać, że zbiorniki można zakopać na całej ich głębokości, jeśli takowe rozwiązanie będzie lepsze ze względów praktycznych i estetycznych.

Podobnie jak inne tego typu zbiorniki kąpielowe, tak i baseny okrągłe mogą zostać wyposażone w dodatkowe elementy, które znacznie podniosą jakość kąpieli. Mogą to być chociażby podgrzewacze wody i urządzenia do masażu. Stalowe baseny, bez względu na ich kształt, muszą być obowiązkowo wyposażone w filtr piaskowy z pompą. Dzięki temu urządzeniu, woda w basenie na długo pozostanie czysta.

Baseny okrągłe są doskonałe, jeśli zamierzamy wypoczywać i relaksować się w ciepłej wodzie. Jeśli natomiast chcemy pokonywać długości basenu, powinniśmy zrezygnować ze zbiornika o takim kształcie.

 

>> Szczegółowe informacje dot. basenów w katalogu on-line