Baseny podłużne owalne

Baseny podłużne (określane także jako owalne) to jedne z najczęściej wybieranych modeli. Tego rodzaju zbiorniki prezentują się efektownie w ogrodach oraz w budynkach. Baseny owalne dostępne są w dwóch wariantach, jeśli weźmiemy pod uwagę ich głębokość. Zbiornik może mieć 120 lub 150 cm głębokości. Przy drugim z wymienionych parametrów konieczne jest umieszczenie basenu na głębokości minimum 110 cm, aby wchodzenie i wychodzenie z wody było łatwiejsze i bezpieczniejsze.

Ścianki basenów są wytwarzane ze stali ocynkowanej, które są pokrywane w celach ochronnych  warstwą poliestrowego tworzywa i lakierem. Obudowa zbiornika od wewnętrznej strony jest wykładana folią PCW. Najczęściej stosuje się folię w kolorze niebieskim, ale na życzenie klienta można użyć materiału o innej barwie. Trwałość ścianek basenów podłużnych szacuje się na okres 15-20 lat. Jednak ich dobry stan przez długi czas jest zależny od jakości i ilości wód gruntowych, z jakimi obudowa zbiornika ma kontakt. Natomiast folia basenowa powinna utrzymywać się w bardzo dobrym stanie przez okres ok. 10 lat, jeśli będą stosowane odpowiednie środki chemii basenowej.

Baseny podłużne stalowe podobnie jak pozostałe tego rodzaju zbiorniki mogą zostać wyposażone w dodatkowe akcesoria i urządzenia poprawiające w znacznym stopniu komfort kąpieli. Wśród elementów uzupełniających można wymienić chociażby system podgrzewania wody, urządzania masujące. Na odbiór estetyczny basenu wpłyną kamienie ułożone na brzegu zbiornika oraz lampy podświetlające jego dno. Z kolei jeśli mowa o czystość wody, to aby zachować ją na jak najdłużej, warto zamontować urządzenia automatycznie dozujące chemie basenową, filtrujące wodę czy też roboty czyszczące.

Najmniejsze baseny owalne mają wymiary 250 x 500 cm, a rozmiary tych największych to 500 cm szerokości i ponad 1000 cm długości. Pojemność zbiorników o wysokości 120 cm wynosi od 12 do 46 m3, a tych o głębokości 150 cm od 15 do 62 m3.

 

>> Szczegółowe informacje dot. basenów w katalogu on-line