Baseny podłużne ósemkowe

Baseny ósemkowe są uznawane za modele ekskluzywne i eleganckie. Są równie często wybierane jak baseny podłużne owalne. Podobnie jak w przypadku wcześniej wspomnianych zbiorników owalnych oraz o okrągłym kształcie, tak i baseny podłużne ósemkowe mają stalowe ścianki ocynkowane i dodatkowo zabezpieczone warstwą lakieru. Wnętrza basenów wykłada się folią PCW (grubość 0,6 mm), której trwałość szacowana jest na 8-12 lat. Zależy to jednak od częstotliwości stosowania środków chemicznych oraz ich jakości. Standardowo baseny wykłada się niebieską folią, ale klienci mogą zamówić tego rodzaju materiał w innej barwie.

Baseny o kształcie ósemki są dostępne w dwóch standardowych głębokościach - 150 i 120 cm. Taka samo jak w przypadku zbiorników, których wysokość wynosi 1,5 m, zaleca się ich wkopanie na głębokość minimum 75 cm. Baseny o głębokości 120 cm mogą być ustawione na podłożu. Należy jedynie zakupić drabinkę, która pozwoli na swobodne wchodzenie do wody i wychodzenie z niej. Baseny ósemkowe na całej ich głębokości można osadzać w ziemi, gdyż zdaniem wielu osób wówczas prezentują się najlepiej.

W przypadku basenów stalowych konieczne jest zamontowanie filtru piaskowego z pompą, aby woda nie mętniała i nie zbierały się w niej różnego rodzaju zanieczyszczenia, które są przyczyną namnażania się drobnoustrojów. Wskazane jest zamontowanie urządzenia, które dozuje w sposób automatyczny chemię basenową. Warto również zainwestować w dodatkowe wyposażenie basenu - urządzenia i akcesoria, które podniosą jego walory estetyczne i jakość kąpieli. Wśród nich można wymienić chociażby podświetlenie podwodne, dysze masujące czy systemy podgrzewające wodę.

Najmniejsze z oferowanych basenów ósemkowych mają pojemność 15 m3 (wysokość 120 cm, szerokość 320 cm, długość 525 cm.). Natomiast największe baseny ósemkowe są w stanie pomieścić 63 m3 wody, a ich wymiary to 150 cm wysokości, 600 cm szerokości i 920 cm długości. Takich rozmiarów baseny są idealne, jeśli zależy nam na relaksowaniu się w ciepłej wodzie oraz  możliwości swobodnego pływania.

 

>> Szczegółowe informacje dot. oferty w katalogu on-line