Oferta dla obietków publicznych

public 2
Czytaj więcej...
x

Informacje o firmie - baseny, filtry, zadaszenia basenowe

IGG BASENY to rodzinna firma z Katowic, która wykonuje baseny rezydencyjne i ogrodowe. W naszej ofercie dostępna jest szeroka gama produktów. Są to już wcześniej wymienione baseny, a także filtry basenowe, odkurzacze basenowe, instalacje oraz zadaszenia basenów i przykrycia basenowe. Firma IGG BASENY działa na rynku od 16 lat.

Firma zajmuje się wykonywaniem stacji uzdatniania wody basenowej (SUW) w obiektach publicznych oraz remontami częściowymi lub generalnymi stacji uzdatniania wody basenowej. Wykonywaliśmy wymianę zbiorników filtracyjnych, wymianę pomp obiegowych wraz z modernizacją lub wymianą instalacji basenowej w obiektach MOSiR-ów, szpitali czy ośrodków wypoczynkowych. Wykonujemy również obowiązkową cykliczną wymianę złoża filtracyjnego jedno lub wielowarstwowego. Stosujemy wyłącznie zbiorniki filtracyjne renomowanych producentów, posiadające atesty i certyfikaty, jak również wysokiej jakości złoża filtracyjne z atestem PZH.

Filtry basenowe zapobiegają mętnieniu wody i jej szybkiemu zabrudzeniu. Jest to o tyle istotne, iż wszelkie zabrudzenia prowadzą do powstawania w wodzie groźnych dla zdrowia drobnoustrojów. W zależności od modelu, odkurzacze basenowe pozwalają na czyszczenie dna i ścian zbiornika. Urządzenie te mogą działać samodzielnie lub być obsługiwane przez człowieka. Zadaszenia basenowe pełnią kilka ważnych funkcji. Zapobiegają gromadzenie się zanieczyszczeń organicznych (np. liści) na powierzchni wody i dnie basenu. Po drugie, pozwalają na korzystanie z basenu ogrodowego przez dłuższy czas po zakończeniu sezonu. Stanowią również pewnego rodzaju zabezpieczenie przed przypadkowym wpadnięciem do basenu. Podobne zadania pełnią przykrycia basenowe. Są to różnego rodzaju żaluzje, pokrywy i folie.

Wśród wielu produktów firmy jest także chemia do basenu. Chemia basenowa to środki i preparaty, których regularne stosowanie stanowi gwarancję tego, że zakwaszenie wody i stopień jej uzdatnienia będą na odpowiednim poziomie. Tym samym woda pozostanie wolna od zanieczyszczeń, w tym bakterii i grzybów.

Poza dystrybucją ww. asortymentu zajmujemy się również tworzeniem projektów, montażem, modernizacją oraz wyposażaniem basenów. Nasza oferta pod względem asortymentu i usług jest skierowana do osób prywatnych i publicznych podmiotów.

IGG BASENY jest przedstawicielem handlowym renomowanych firm. Wśród nich można wymienić chociażby Basenhurt, Fluidra Polska oraz Chemoform. Wszelkie urządzenia i materiały (m.in. filtry basenowe, zadaszenia basenowe oraz oczywiście baseny), których instalacją się zajmujemy to wyłącznie wyroby najlepszych europejskich producentów. Przykrycia basenowe, odkurzacze basenowe i wiele innych urządzeń i materiałów spełnia wymagania jakościowe narzucane przez UE oraz posiada atesty.

Jesteśmy solidnym wykonawcą, dla którego bardzo ważne są satysfakcja i zadowolenie klientów. Dlatego tak wielu z nich decyduje się nawiązać współpracę z nami -  fachowcami wyposażającymi baseny, montującymi filtry basenowe, dostarczającymi i montującymi zadaszenia i przykrycia basenowe oraz dystrybuującymi odkurzacze basenowe.

Posiadanie własnego basenu to marzenie wielu osób, a zwłaszcza dzieci, które mogą dzięki temu taplać się w wodzie przez całe lato. Takie marzenia mają też jednak dorośli, dlatego też warto wiedzieć, w jaki sposób uszczęśliwić siebie czy swoje dziecko. Zakup basenu nie jest bowiem łatwym zadaniem i pod uwagę należy wziąć szereg różnych aspektów. Jedną z rzeczy, o których koniecznie musimy pamiętać, to oczywiście przykrycia basenowe. Tylko w ten sposób będziemy mogli bowiem uchronić nasz basen przed działaniem różnego rodzaju szkodliwych czynników.

Warto mieć na uwadze, że przykrycia basenowe to również mus, jeśli chodzi o baseny kryte czy zewnętrzne, ale też tak zwane baseny kąpielowe. W tym ostatnim przypadku, bardzo ciekawym rozwiązaniem będą chociażby żaluzje basenowe, czyli niezwykle wygodna opcja. Tego typu przykrycie uzyskuje się poprzez połączenie ze sobą wielu profili – dzięki temu, woda w basenie jest dobrze chroniona przed utratą ciepła, co jest bardzo ważne, szczególnie na publicznych kąpieliskach.

Jak wybrać odpowiednie przykrycia basenowe?

Inne rodzaje przykryć to folie oraz przykrycia piankowe. Wszystko zależy oczywiście od tego, o jakim basenie mowa - folia sprawdzi się na przykład w basenach krytych, podczas gdy przykrycia piankowe są zdecydowanie najbezpieczniejsza wersją przykryć. Jak się bowiem okazuje, piankowe przykrycia basenowe składają się z dwóch warstw i nie tylko skutecznie potrafią ograniczyć utratę ciepła, ale też są odporne na różnego rodzaju czynniki chemiczne czy biologiczne.

Jeśli natomiast chodzi o nasz przydomowy basen, to w tym przypadku wybór zależy tylko od nas – w wielu sytuacjach optymalnym wyborem będzie folia. Jeżeli oczekujemy maksimum bezpieczeństwa, to wtedy najlepiej będzie wybrać przykrycie piankowe. Tak czy siak, choć przykrycia basenowe mogą wydawać się kwestią dość banalną, trzeba postawić na odpowiedni rodzaj i zadbać w ten sposób nie tylko o higienę i bezpieczeństwo, ale też komfort osób korzystających z basenu.

Latem można wypoczywać na wiele sposobów. Ci, którzy nie mogą sobie pozwolić na podróż nad morze czy jezioro, bardzo często wybierają basen. Najważniejsze jest to, aby woda w basenie była czysta – w utrzymaniu czystości pomogą odpowiednio dobrane filtry basenowe. Jak się bowiem okazuje, nie jest to wcale takie łatwe zadanie – do wyboru mamy kilka rodzajów filtrów, dlatego też niezwykle ważne jest, aby postawić na optymalną dla naszego basenu opcję.

W wielu przypadkach, poziom czystości wody w basenie może nie być zbyt zadowalający. Szczególnie w basenach publicznych mamy niekiedy do czynienia z dość mętną wodą - problem ten wynika z bardzo prostego faktu: w wodzie znaleźć możemy różnego rodzaju zanieczyszczenia, które dostają się tam w sposób naturalny. Odpowiedzią na kłopoty z wodą będą filtry basenowe, bez których w zasadzie żaden basen nie będzie mógł w sposób prawidłowy funkcjonować. Warto więc wiedzieć, w jaki sposób wybrać odpowiedni filtr dla naszego basenu.

Na jakie filtry basenowe postawić?

Od wielu lat najczęściej spotykane filtry basenowe to filtry piaskowe. Ważne jednak, aby wykonane one były z odpowiedniego materiału – filtry stalowe czy poliestrowe charakteryzują się bowiem znacznie większą trwałością niż chociażby filtry z polietylenu. Stawiając na dobrej jakości filtr mamy pewność, że posłuży on nam przez lata, a wymiana zbiornika przez długi czas nie będzie po prostu konieczna. Dodatkowo, mamy także kilka rodzajów samych filtrów piaskowych.

Są to przede wszystkim tak zwane eko-filtry oraz stosowane głównie w małych basenach filtry nabojowe i kartuszowe. Szczególną zaletą tych ostatnich jest fakt, że nie musimy ich ani płukać, ani też podłączać do kanalizacji – zamiast tego, wystarczy tylko regularnie wymieniać wkłady filtracyjne, co znacząco ułatwia korzystanie z tego typu filtrów. W przypadku większych basenów konieczne będą jednak nieco bardziej zaawansowane filtry basenowe, które bez problemu będą mogły sobie poradzić w nieco trudniejszych warunkach.

  sg_guzik_183
Przed nadchodzącą zimą należy spuścić wodę z urządzeń: pompy, filtra oraz instalacji basenu. Czytaj dalej........
2019-11-26
PROMOCJA folii basenowej ALKORPLAN 2000 !!! Zakup z rabatem do 25%!!!! Czytaj dalej ...........
2019-11-26
certyfikat
certyfikat