Zabezpieczenie basenu ogrodowego przed zimą

Nadchodzi zima! Większość urządzeń basenowych wymaga przygotowania do zimowego okresu, aby uniknąć problemów na wiosnę.

 

Koniecznie należy :

  1. Filtr - spuścić wodę, odkręcając korek spustowy lub w przypadku jego braku -  wylewając wodę przez przyłącza. 
  2. Zawór filtra - ustawić w pozycję zimową lub w przypadku braku ustawić między dowolnymi pozycjami tak, aby talerzyk był uniesiony.
  3. Pompa filtra - spuścić wodę, odkręcając korek spustowy, można też przenieść do ciepłego pomieszczenia.
  4. Instalacja - spuścić wodę, pozostawiając śrubunki odkręcone;
  5. Żaluzja basenowa - nawinąć na rolkę i tak pozostawić na zimę.
  6. Przykrycie z folii komórkowej - nawinąć na rolkę i tak pozostawić na zimę.
  7. Pompa ciepła - spuścić wodę odkręcając korek spustowy; okryć plandeką lub przenieść do ciepłego pomieszczenia.
  8. Automat dozujący - elektrody przechowywać w wodzie i w ciepłym pomieszczeniu, skrzynkę sterującą przenieść do ciepłego pomieszczenia.      

 

Jednak nie wykonując powyższych czynności ucieszysz nas bardzo na wiosnę, zamawiając części zamienne :) lub całe nowe urządzenia, aby wymienić zniszczone po zimie :) 

 

Jeśli dysze napływowe są usytuowane nisko, przy dnie basenu - należy je zatkać specjalnymi korkami. Jeśli są wysoko - wodę należy spuścić poniżej poziomu tych dysz. Nie należy natomiast spuszczać całej wody z basenu (dotyczy basenu foliowego i poliestrowego). Chroni ona nieckę przed parciem od strony gruntu, który podczas mrozów wywiera zwiększony nacisk na konstrukcję basenu. Poziom lustra wody należy obniżyć ok. 15-20 cm poniżej poziomu skimmera (lub górnych dysz), dodać specjalne preparaty chemiczne i przykryć basen, choćby plandeką.

 

Do zabezpieczenia zimowego wody w basenie ogrodowym proponujemy CALZELOSbezfosforanowy środek na przezimowanie wody w basenach odkrytych, przeciwdziałający nadmiernemu osadzaniu się zanieczyszczeń atmosferycznych i organicznych na ścianach basenu, zapobiegajacy korozji, niszczeniu fug i ułatwiający przygotowanie basenu do sezonu poprzez oszczędność na czasie i środkach chemicznych. 

W przypadku pytań lub potrzeby dodatkowych materiałów - informacji proszę o kontakt.