Filtry basenowe

 

Podstawowe wyposażenie zbiornika do kąpieli musi obejmować filtry basenowe. Dzięki nim do wody nie będą dostawać się zanieczyszczenia, które mogą stanowić zagrożenie dla użytkowników. Niepożądane substancje są również pożywką dla drobnoustrojów, więc skuteczna filtracja pozwala na zmniejszenie ilości szkodliwych mikroorganizmów. W naszej ofercie znajdą Państwo najskuteczniejsze filtry basenowe piaskowe wykonane z poliestru oraz polietylenu. Filtr tego rodzaju jest wyposażony w aktywne złoże filtracyjne lub piasek kwarcowy i współpracuje z pompą ssąco-tłoczącą. Woda przez złoże przechodzi z niewielką prędkością – do basenów na użytek prywatny wystarcza 50 m/h.


Filtry basenowe mają kluczowe znaczenie dla jakości wody, dlatego warto przemyśleć zakup modelu o najwyższej skuteczności. Za takie uznaje się te z aktywnym złożem filtracyjnym z zielonego szkła. Ponadto należy pamiętać, by dobrze dopasować pompę i filtr do basenu. Zalecamy, by cała pojemność basenu była przefiltrowana trzykrotnie w ciągu jednej doby.

Klasy filtrów basenowych

W naszej ofercie znajdą Państwo filtry basenowe, które można podzielić na kilka klas:


  • Prestige
  • Premium
  • Standard
  • Public

Filtry Prestige to urządzenia najwyższej jakości. Są one oparte na dnie dyszowym lub krzyżowym. Oferują największą precyzję oczyszczania i są najbardziej trwałe. Zawierają złoże piasku o wysokość 1 m lub 1,2 m. W przypadku klasy Premium wysokość złoża wynosi 60-70 cm, a efekty filtrowania są również bardzo dobre. Niemniej, użytkownik, który chce wydać trochę mniej, może postawić na filtry basenowe Standard, które również zapewnią akceptowalny poziom oczyszczania. Złoże w tym wypadku ma wysokość 40-60 cm. Natomiast filtry typu Public polecamy do użytku w basenach przeznaczonych do kąpieli wielu użytkowników, a więc do miejsc takich, jak baseny szkolne czy komercyjne.


W razie pytań lub wątpliwości odnośnie wyboru filtra basenowego, zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami.

 

  sg_guzik_183
OFERTA pomp basenowych !!!! Pompa basenowa AQUA MAXI 5, AQUA MAXI 10, AQUA MAXI 16; AQUA MAXI 22; Badu MAGIC; Badu Magna (BETTAR) Rabaty !!!!!
2017-09-01
PROMOCJA folii basenowej ALKORPLAN !!! Zakup z rabatem do 25%!!!! Czytaj dalej ...........
2017-09-07